October 27, 2018

Class 6A

Rutledge Stadium

Judson ISD


University Interscholastic League

Area H Marching Contest


Rey Meza - Executive Secretary

210-723-7178


Fran Badrak, Host

210-274-6651









SCHOOL

REG

DIRECTOR

WARM-UP AREA

WARM-UP

TIME

MOVE TO STADIUM

FIELD ENTRANCE

PERFORM







**5 MIN**
**8 MIN**
Eagle Pass
11
David Solis
A
9:10
9:40
9:55
10:00
Judson
11
Jeffrey Keys
B
9:25
9:55
10:10
10:15
Del Rio
11
Ricardo Rios
A
9:40
10:10
10:25
10:30
Lake Travis
32
Richards Hicks
B
9:55
10:25
10:40
10:45
Warren
29
Raul Rodriguez
A
10:10
10:40
10:55
11:00
Clark
29
Justin Murphy
B
10:25
10:55
11:10
11:15
East Central
11
Ron Garza
A
10:40
11:10
11:25
11:30
Brandeis
29
Daniel Asgari
B
10:55
11:25
11:40
11:45
Westlake
32
Kerry Taylor
A
11:10
11:40
11:55
12:00
Brennen
29
Thomas Kober
B
11:25
11:55
12:10
12:15
LUNCH

12:30

1:00





Leander

32

Robert Seleidan

A

12:10

12:40

12:55

1:00

Steele

11

Steven Deater

B

12:25

12:55

1:10

1:15

Stevens

29

John Dominguez

A

12:40

1:10

1:25

1:30

O'Connor

29

Alfonso Alvarado

B

12:55

1:25

1:40

1:45

Vandegrift

32

Mike Howard

A

1:10

1:40

1:55

2:00

Taft

29

Amanda Stevenson

A

1:25

1:55

2:10

2:15

Vista Ridge

32

Bryan Christian

B

1:40

2:10

2:25

2:30

Marshall

29

Kevin Tabb

A

1:55

2:25

2:40

2:45

Clemens

11

Robert Petrisky

B

2:19

2:40

2:55

3:00












VERIFICATION


3:30


ANNOUNCEMENT

DRUM MAJOR RETREAT



3:45











FINALS



BEGIN


1

A
5:40
6:10
6:25
6:30

2

B
5:55
6:25
6:40
6:45

3

A
6:10
6:40
6:55
7:00

4

B
6:25
6:55
7:10
7:15

5

A
6:40
7:10
7:25
7:30

6

B
6:55
7:25
7:40
7:45

7

A
7:10
7:40
7:55
8:00











VERIFICATION



8:30


ANNOUNCEMENT


DRUM MAJOR RETREAT



8:50
















AREA H MARCHING CONTEST
OCTOBER 27, 2018 RUTLEDGE STADIUM JUDSON ISD

FRONT ENSEMBLE SCHEDULE









SCHOOL
REG
DIRECTOR
WARM-UP AREA
WARM-UP TIME
MOVE TO STADIUM
FIELD ENTRANCE

PERFORM







**5 MIN**
**8 MIN**
Eagle Pass


A
9:00
9:30
9:55
10:00
Judson


B
9:15
9:45
10:10
10:15
Del Rio


A
9:30
10:00
10:25
10:30
Lake Travis


B
9:45
10:15
10:40
10:45
Warren


A
10:00
10:30
10:55
11:00
Clark


B
10:15
10:45
11:10
11:15
East Central


A
10:30
11:00
11:25
11:30
Brandeis


B
10:45
11:15
11:40
11:45
Westlake


A
11:00
11:30
11:55
12:00
Brennen


B
11:15
11:45
12:10
12:15

LUNCH

Leander


A
12:00
12:30
12:55
1:00
Steele


B
12:15
12:45
1:10
1:15
Stevens


A
12:30
1:00
1:25
1:30
O'Connor


B
12:45
1:15
1:40
1:45
Vandergrift


A
1:00
1:30
1:55
2:00
Taft


B
1:15
1:45
2:10
2:15
Vista Ridge


A
1:30
2:00
2:25
2:30
Marshall


B
1:45
2:15
2:40
2:45
Clements


A
2:00
2:30
2:55
3:00










FINALS




BEGIN










1


A

5:30

6:00

6:25

6:30


2


B

5:45

6:15

6:40

6:45


3


A

6:00

6:30

6:55

7:00


4


B

6:15

6:45

7:10

7:15


5


A

6:30

7:00

7:25

7:30


6


B

5:30

6:00

6:25

6:30


7


A

5:45

6:15

6:40

6:45